Heejj guzzar! Idag är det My och Märet som skriver.
Dagen startade med att Levi kom in med sin gitarr och spelade små grodorna. Därefter gick vi och åt en god och stabil frukost. Efter frukosten så hade vi morgonandakt där Lova läste ur Narnia. Sen hade vi en LÅÅNGG lektion med Elin där vi skulle visa upp en liknelse ur lukasevangeliet.

Efter det så åt vi lunch och det var kikärtsbiffar med ris och sås. På luchen gjorde vi även en macka till eftermiddagsturen. Så klockan 13 så skulle vi var redo att sätta oss i bilarna och åka till Umfors där vi skulle vandra upp för Artfjället till Braket. Keep in mind att Oskar hade inte gått där på typ 6-7 år så vi tappade bort oss på vägen upp. På vägen ner så hade det regnat väldigt mycket så det va väldigt lerigt. När vi var tillbaka tog alla en skön och varm dusch. Där även några bestämde sig för att basta en stund innan middagen.


Till middagen serverades raggmunk och bacon. Efter middagen så åt vi tårta för att Viktor FYLLDE ÅR. Sen hade vi ännu en LÅNGG lektion med Oskar där vi pratade om Heliga Anden. Efter vi hade klarat av ännu en lektion så hade vi kvällsfika med macka och oboy.

Efter fikat så har vi kvällsandakt klockan 21.15 med lovsång och ber. Efter kvällsandakten så har vi runt 1 timme kvar tills det är läggdags som är klockan 22.30 och då ska det vara släckt och tyst. (vilket det inte kommer vara)
Hej hej