Hejsan hoppsan!
Jag heter Erik och jag är en av årets ledare på Fjällkonfa. Detta blir mitt tredje år som ledare, och jag är jätte taggad på att snart få träffa er konfirmander (föräldrar får vänta lite) uppe i Hemavan.
Det som jag tycker är roligast med Fjällkonfa är de roliga stunderna med nya vänner, att vara omgiven av praktfulla fjälltoppar och att få utforska sin egen tro tillsammans med andra. Man får inte glömma alla goda kaffekoppar ute på fjället. Tycker ni om kaffe?
Jag heter som sagt Erik, och jag är 18 år. Just nu går jag tredje och sista året på gymnasiet. På fritiden tränar och spelar jag volleyboll, men jag gillar även att jaga, åka skidor och alla andra möjliga aktiviteter som man kan göra ute i det fria.
Jag lääängtar så tills vi får lära känna varandra, vandra på fjället och busa i annexet!!
Håll ut i skolan, njut av våren och tagga igång!
Toodles!
